Луческу обіграв “Шахтар” і приніс “Динамо” Суперкубок України

У матчі за Суперкубок України, який відбувся 25 серпня при порожніх трибунах на НСК “Олімпійський”, київське “Динамо” впевнено обіграло “Шахтар” – 3:1. Багато хто розцінював цей поєдинок не як” Динамо проти Шахтаря”, а як”Луческу проти Шахтаря”. Що ж, констатуємо: у першій же очній зустрічі Містер засмутив свій колишній клуб.

Після матчу Луїш Каштру назвав підсумок матчу несправедливим: не відповідає, мовляв, грі. Можливо, щось у словах португальця є:” Динамо “вдарило по воротах” Шахтаря ” три рази за гру – і три рази святкувало успіх. Однак гірники нічого не змогли зробити, щоб відновити “справедливість”. Як і тижнем раніше в грі з “Інтером”, який завдав не так вже й багато ударів по воротах П’ятова, а забив цілих п’ять.

Доля поєдинку вирішувалася у другі 20 хвилин першого тайму. На 20-й хвилині де Пена вивів вперед киян, на 31 – й хвилині забив Родрігеш-це був його перший гол після повернення в “Динамо”. На 38-й хвилині один м’яч сквітав Мораес. Рахунок 2: 1 протримався до останніх хвилин, а на 83-й сіль встановив остаточний рахунок.

– Хороша гра при важкій погоді. Технічна команда грала проти організованої-організована виграла. Але гравці “Шахтаря” були дуже гарні технічно. У нас були відсутні кілька гравців, але ті футболісти, які їх замінили, показали командну гру, грали на самопожертву. Це вдалося, – підвів підсумок поєдинку Луческу.

Можливо, цей матч не так вже й потрібен був “Шахтарю”: в останні роки (точніше, три роки поспіль) вони стабільно програють Суперкубок динамівцям – що абсолютно не заважає їм потім в сезоні виступати вдаліше конкурента і ставати чемпіонами. Але ця поразка мала деякі неприємні для гірників статистичні наслідки. Динамівці виграли Суперкубок в 9-й раз і обійшли за цим показником “Шахтар” (8 перемог). До речі, у Мірчі Луческу тепер на рахунку теж виграних українських Суперкубків-7 з гірниками, один з динамівцями. Відповідно, це перший трофей Луческу за” Динамо”, а загалом в Україні – 23-й виграний титул.

Крім того, кияни знову повернули собі звання найтитулованішого клубу незалежної України. Це трофей став 35-м для клубу. У “Шахтаря” 34 трофеї. У київського клубу 15 чемпіонств, 11 Кубків України і 9 Суперкубків. На рахунку гірників 12 чемпіонств, 13 Кубків, 8 Суперкубків і 1 Кубок УЄФА. Так що головний профіт від повернення Луческу в Україну ми спостерігаємо вже зараз: інтрига в протистоянні “Динамо” і “Шахтаря”, підкріплена бажанням бути №1 в українському футболі, вийшла на новий виток і, ймовірно, подарує нам кілька дуже яскравих епізодів.