Майже ідеальне першої поразки Луческу

Останній свій матч в Лізі чемпіонів “Динамо” провело 6 грудня 2016 року. Пам’ятайте, що це за матч був? Проти “Бешикташа”. Кияни під керівництвом Сергія Реброва винесли стамбульців 6: 0, здобувши найбільшу перемогу на груповому етапі ЛЧ після розгрому в 97-м “Барселони” 4: 0.

Однак, великий рахунок нічого не дав “Динамо” – кияни ще до того втратили шанси на продовження боротьби в єврокубках. Та й турків громили, маючи на два гравця в складі більше (до 56-й хвилині “Бешикташ” дістав два видалення). За біло-синіх забивали Артем Бесєдін, Андрій Ярмоленко, Віталій Буяльський, Дерліс Гонсалес, Сергій Сидорчук та Жуніор Мораес.

Легко простежити, що з того складу киян залишилися в строю капітан Сидорчук та Буяльський. На заміну в тій зустрічі ще виходив Віктор Циганков. За чотири роки команда повністю змінилася. При Реброва кістяк команди ще становили легіонери, а проти “Ювентуса” в старті вийшли дев’ять українців, поляк Томаш Кендзьора і уругваєць Карлос де Пена.

Перемога над “Бешикташем” стала єдиною в тому розіграші, а до того підопічні Реброва набрали всього лише два очки, забивши при цьому лише два м’ячі. Далеко не в найсильнішій групі – з “Наполі”, “Бенфікою” і “Бешикташем”. Незважаючи на розгром турків “Динамо” був слабшим всіх і справедливо облюбували останнє місце в квартеті. А адже в тій команді грали Ярмоленко, Віда, Хачеріді, Мораес, Циганков, Дерліс Гонсалес.

У Луческу в розпорядженні віце-чемпіонів світу (Види) і двічі кращого бомбардира чемпіонату України (Мораеса) і близько немає. Обойма куди простіше. Що й казати, якщо однією з головних надій є футболіст з нефутбольного герцогства Люксембург. До слова, Жерсон Родрігеш в старті не вийшов, поступившись місцем Віктор Циганкову.

Перші 45 хвилин гри вселили впевненість, що “Динамо” може сміливо претендувати на нічию, а при вдалому збігу обставин, як і в грі з Іспанією, навіть на перемогу. “Ювентус” грав обережно, з оглядкою на суперника. Учень Андреа Пірло з великим пієтетом поставився до свого вчителя Мірчі Луческу.

Після того як пошкодження отримав лідер оборони “старої синьйори” Джорджо К’єлліні (йому взагалі поле НСК “Олімпійського” не входить – у фіналі Євро-2012 лисий італієць теж покинув поле в дебюті гри) здалося, що нашому супряга буде легше в атаці. Але тільки здалося. Супряга провів невиразний матч, так жодного разу і не потривоживши ворота поляка Щенсни.

Перший гол “Ювентуса” багато вболівальників, яких зібралося майже 15 тисяч на “Олімпійському” (максимальне допустиме число зі зрозумілих причин), навіть не побачили. Не встигли команди зігрітися після виходу з роздягальні, як Альваро Мората, який забивав у фіналі ЛЧ-2015 »Барселоні”, відкрив рахунок. Наші гравці дали пробити Деяну Кулусевскі, Бущан удар парирував, але прямо на ногу набігаючого Морату. Йшла 46-а хвилина.

Цей гол ніяк не вплинув на обережний характер гри. “Ювентус” зачепив зробив і ризикувати не хотів. Кияни намагалися туринців не злити, вичікуючи останніх десяти хвилин гри. Активізувавшись в атаці господарі з появою Жерсона Родрігеш і Беньяміна Вербича. Однак тільки оголивши тили, “біло-сині” пропустили разючу атаку гостей і звільнився від опіки 18-річного Іллі Забарна Альваро Мората оформив дубль, встановивши остаточний рахунок 2: 0 на користь “Ювентуса”.

Мората не звикати нас засмучувати. Свій перший гол за збірну Іспанії Альваро провів у ворота Андрія Пятова в березні 2015-го. Той гол став єдиним у відбірковому матчі Євро-2016 в Севільї. Втім, Україна все одно кваліфікувалася на Євро. Як і Іспанія, де у фінальній частині у Франції Мората феєрія, забивши три м’ячі на турнірі. Хочеться вірити, що і на цей раз, вже подвійний укол Мората, фатальним не стане. Час виправити становище є. Попереду ще п’ять ігор. Ніякої трагедії не сталося. При Реброва на НСК менш сильною “Бенфіці” поступалися більш безнадійно 0: 2. А тут все не виглядало так безвихідно.