Суд заочно взяв під варту екс-міністра оборони через розстріл активістів Євромайдану

За клопотанням прокурора офісу Генерального прокурора Печерський районний суд Києва 25 травня 2020 року обрав колишньому міністру оборони України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні за фактами організації низки тяжких та особливо тяжких насильницьких злочинів, у тому числі умисних вбивств, скоєних у період з 18 лютого 2014 року по 20 лютого 2014 року у центральній частині Києва. Про це повідомляє Офіс Генпрокуратури.

Зазначене рішення суду дає право стороні обвинувачення розпочати стосовно колишнього міністра оборони України процедуру екстрадиції. ТАКОЖ Прокурори звертатимуться до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування.

КОГО І ЗА ЩО ЗААРЕШТУВАЛИ

Заочно заарештували уродженця Краснодарського краю Павла Лебедєва, якого 24 грудня 2012 року указом екс-президента Віктора Януковича призначили міністром оборони України. При цьому, його повноваження в якості народного депутата України були припинені тільки 22 березня 2013 року.

28 січня 2014 року Указом № 52/2014 Президента України Віктора Януковича був відправлений у відставку Прем’єр-міністр України Микола Азаров і весь склад Уряду України. Всі міністри, в тому числі і Павло Лебедєв продовжили виконувати свої обов’язки до призначення нового складу Уряду.

27 лютого 2014 року, після загострення протистояння і перемоги опозиційних сил Євромайдану, за рішенням Верховної Ради України Лебедєв відправлений у відставку. Сам Лебедєв ще до своєї відставки 21 лютого покинув Київ, виїхавши до Севастополя. 14 березня 2016 року Генеральна прокуратура оголосила його в розшук.

ДОСЬЄ “”

Колишній міністр оборони України Павло Валентинович Лебедєв народився 12 липня 1962 року в селищі Новомихайлівський, Краснодарського краю республіки СРСР. Лебедєв український і російський фінансист і бізнесмен. Член правління Російського союзу промисловців і підприємців (РСПП). Голова Координаційної ради кримських відділень РСПП. Екс-міністр оборони України (з 24 грудня 2012 року по 27 лютого 2014). Народний депутат України трьох скликань.