“Шахтар” проти італійських клубів. Змінити хід історії!

Сьогодні о 22: 00 за київським часом настане “година Ікс” для донецького “Шахтаря”. За право виходу у фінал Ліги Європи український клуб посперечається з міланським “Інтером”.

“Шахтар ” з” Інтером ” вже грали без глядачів

Незважаючи на багату історію обох команд в єврокубках команди перетиналися між собою всього лише одного разу. Рівно п’ятнадцять років тому. Рівне-бо грали саме в цей період. “Шахтар” з “Інтером” зійшлися в кваліфікації Ліги чемпіонів.

Перший матч проводили в Донецьку. 10 серпня РСК “Олімпійський” заповнився вщерть (25 тисяч глядачів), але дати бій італійському гранду молодій команді Мірче Луческу не вдалося. Тотальне домінування італійці втілили в голи у другій половині зустрічі-на 68-й хвилині відзначився нігерієць Обафемі Мартінс, а на 79-й бразилець Адріано забив другий гол.

Рим вже брали

Більше команди між собою не перетиналися. Однак чемпіон України має досить серйозну історію протистоянь з італійськими клубами. З представниками Апеннінського півострова “Шахтар” провів 24 поєдинки, причому останній раз донецький клуб зійшов з італійцями в нинішньому розіграші Ліги чемпіонів.

На груповому етапі підопічні Каштру обмінялися гостьовими перемогами з “Аталантою”. Вкрай прикро, що бергамаскам донеччани поступилися в заключному турі в Харкові (0:3), подарувавши команді Руслана Малиновського вихід в плей-офф Ліги чемпіонів. Намедни, як ви пам’ятаєте, “Аталанта” упустила путівку в півфінал французькому ПСЖ, пропустивши два м’ячі на 90-й хвилині.

Найчастіше ” Шахтар “грав проти римської” Роми ” і саме з цією командою у гірників єдина позитивна статистика. З шести проведених матчів донеччани в чотирьох здобули перемоги. Перша відбулася пізньої осені 2006-го, коли “гірники” взяли гору на РСК Олімпійський (1:0). Перемогу шахтарівцям приніс земляк Луческу Чіпріан Маріка.

Дві наступні вийшли історичними, адже донеччани сенсаційно пробилися до чвертьфіналу ЛЧ, обидва рази здолавши “Рому” в плей-офф – 3:2 в Римі і 3:0 на Донбас Арені з чудовим дублем Вілліана. Це ознаменувало кращий результат “Шахтаря” в Лізі чемпіонів! У чвертьфіналі підопічні Мірчі Луческу натрапили на Тікі-таку “Барселону”, коли Мессі був у самому соку. Без шансів.

Остання перемога над “вовками” була здобута в 2018-му в першому матчі 1/8 фіналу в Харкові (2:1), що, втім, гірникам не допомогло пройти далі – поразка на виїзді (0:1). Але все було на тоненького. Ех, якби Факундо Феррейра забив на останніх хвилинах домашнього матчу. До повторення кращого результату ЛЧ було рукою подати.

Цікаво, що в тому ж сезоні “Шахтар” в групі обіграв у Харкові “Наполі” (2:1). Незважаючи на поразку на виїзді (0:3), донеччани змогли обійти неаполітанців у таблиці і забрати друге місце після “Манчестер Сіті”.

Статистика покращується

П’ятьма роками раніше” Шахтар “видав чудовий Груповий етап, коли був в одній групі з”Ювентусом”. У Турині ” Шахтар “першим відкрив рахунок, але” стара синьйора ” зуміла відігратися (1:1). У Донецьку ” Шахтар “поступився 0:1, але Гірникам цей матч був не потрібен на відміну від” Ювентуса”, який вів боротьбу з” Челсі ” за другу путівку в 1/8 фіналу. Так, були й такі часи.

Ще п’ятьма роками раніше, в сезоні 2007/08, “Шахтар” зустрічався з чинним володарем Ліги чемпіонів “Міланом”. Ось там точно без варіантів. У Мілані дублі Джилардіно і Зеєдорфа принесли господарям розгромну перемогу 4:1, а в Донецьку два м’ячі на свій рахунок записав Філіппо Індзагі (3:0).

Діставалося на горіхи Гірникам і від “Лаціо”. У дебютному для себе розіграші Ліги чемпіонів – 2000/01 команда Віктора Прокопенка поступилася крупно обидва рази – 0:3 і 1:5. Зате вдома прибили лондонський” Арсенал ” 3: 0 і кваліфікувалися в Кубок УЄФА.

До слова, в Кубку УЄФА “Шахтар” проти італійських команд грав тільки одного разу. У розіграші Кубка УЄФА розіграшу 1976/77 донеччани на стадії 1/8 фіналу зійшлися з “Ювентусом”. Туринці перемогли вдома, тричі вразивши ворота Юрія Дегтерева ще в першому таймі-3: 0. Реванш “гірників” через два тижні був менш переконливим – 1:0 після красивого удару Шевлюка.

Одного разу з італійцями” Шахтар ” перетинався і в Кубку Кубків. Це був перший поєдинок з італійцями за часів незалежної України. У розіграші Кубка Кубків 1997-1998 слідом за очікуваним проходом молдавського “Зімбру” (1:1 і 3:0) був повалений досить міцний Європейський середняк – Португальська “Боавішта”. Але впоратися з “Віченцою” в 1/8 гірники були не в змозі. Ті без особливих проблем розібралася з нашою командою як в Донецьку – 3:1, так і у себе на рідному стадіоні – 2:1.

Що маємо в загальному? 7 перемог, 2 нічиї та 15 поразок з різницею м’ячів – 20:49. Статистика, м’яко скажемо, сильно на користь італійців. Але, по-перше, вперше дуель складатиметься з одного матчу. По-друге, більшість поразок ” Шахтаря “відбулися на момент, коли” гірники ” ще не входили в еліту європейського футболу. За фактом, перший раз “Шахтар”пройшов італійців тільки в 2011 році в 1/8 фіналу ЛЧ (“Рому”). І ось з тих пір в протистоянні повна рівність. Так що, шанси сьогодні 50 на 50. Вперед, “Шахтар”!