“Шахтар” вистояв у матчі з “Інтером” на Олімпійському

Донецький “Шахтар” в матчі другого туру Ліги чемпіонів з “Інтером” зумів відстояти нічию, хоча події першого тайму налаштовували на мінорний лад. Однак у гірників пораженських настроїв не було, і вони вистояли, витримали і не пропустили. Забити, щоправда, теж не вдалося, і на табло “Олімпійського” залишилися нулі.

Після несподіваної, але заслуженої перемоги “Шахтаря” в матчі з “Реалом” очікування від поєдинку з “Інтером” були не такими похмурими, як можна було б уявити собі ще влітку. Тому що на одній чаші ваг лежало серпневе поразку від італійців 0: 5, але на інший тепер – скальп того самого “Реала”.

Завдяки тріумфу в Мадриді гірники виходили на матч другого туру лідерами групи. Гості ж поділили очки в 1-му турі з “Боруссією” з Менхенгладбаха (2: 2), причому Лукаку вирвав нічию на останніх хвилинах. “Інтер” явно не планував втрачати очки вдома, тому кинувся надолужувати згаяне. Про недооцінку “Шахтаря” після сенсації в матчі з “Реалом” мова не йшла – не дивлячись на те, що господарі, як і раніше не можуть виставити найсильніший склад.

Кадровий голод гірників посилила травма Дентіньо на початку матчу: вже на 12-й хвилині він попросив заміну, і на полі з’явився Тайсон. Але основною дійовою особою в ці (і наступні) хвилини першого тайму були бразильці, а молодий голкіпер Трубін, кілька разів рятував “Шахтар” – спочатку після помилок Хочолави, потім після удару Лукаку зі штрафного – перевів м’яч у поперечину. А коли воротар допомогти вже не міг (після того, як його обіграв Лаутаро Мартінес), ворота господарів прикрив захисник Бондар.

Були й інші моменти. “Інтер” на гол точно награв, проте в першому таймі не забив, і команди пішли на перерву з рахунком 0: 0. Гірники ж перший удар по воротах гостей завдали лише на 35-й хвилині, і ніякої небезпеки він не становив.

“Шахтар” продовжував нести незаплановані втрати і в другому таймі: на 62-й хвилині з поля пішов Хочолава, який, як раніше Дентіньо, потягнув задню поверхню стегна. На полі з’явився Матвієнко. “Інтер” як і раніше вів гру, але таких явних моментів, як у першому таймі, не створював. Гірники до кінця матчу стали частіше гостюватимуть у італійської штрафний, хоча до гольових моментів не дійшло. “Інтер” підтвердив репутацію незручного для гірників клубу – на відміну від “Реала”, свободи гравцям “Шахтаря” італійці на поле не дали, задавив пресингом.

Тепер у “Шахтаря” 4 очки в групі, у “Інтера” – 2. Матч “Борусія” М – “Реал” розпочнеться пізніше. Перемога німців в два м’ячі і більше зробить їх лідерами групи, в іншому випадку на першому місці залишаться гірники.

До речі, в день матчу з “Інтером” стало відомо, що глядачі зможуть бути присутніми і на наступному домашньому матчі “Шахтаря” в Лізі чемпіонів. Гірники зіграють з “Боруссією” з Менхенгладбаха 3 листопада на “Олімпійському”.

Луїш Каштру натякнув, що може покинути “Шахтар”: вислухає всіх, хто зацікавлений в його роботі