Це Армагеддон: Україна виграла у Китаю в плей-офф на Всесвітній шаховій Олімпіаді

Збірна України в 1/8 фіналу Всесвітньої шахової Олімпіади 27 серпня драматично обіграла одного з головних фаворитів турніру-збірну Китаю 7:6 (3:3, 3:3, 1:0). Для виявлення переможця потрібен був тай-брейк, в якому була зіграна партія за спеціальними правилами, яка у шахістів зветься “армагеддон”. Про це повідомляє офіційний сайт змагань.

Після перших двох матчів рахунок був 6: 6. У першому матчі на основних дошках наша збірна програвала 1: 3, але звела гру внічию після перемог 17-річних Кирила Шевченка та Марії Бердник.

У другому матчі у Кирила Шевченка була перевага у вирішальній партії, але суперник врятував нічию.

У тай-брейку була зіграна одна вирішальна партія (про її правила – нижче). Все той же Кирило Шевченко грав білими і переміг китайського гросмейстера Лю Яня за часом.

Повідомляється, що за збірну Китаю в матчі проти України грали імениті Дінь Ліжень (учасник турніру претендентів на звання чемпіона світу) і Хоу Іфань (чотириразова чемпіонка світу серед жінок).

Цього року через коронавірус Всесвітня шахова олімпіада проходить в онлайн-режимі. Вона стартувала 21 серпня. Збірна України зіграла в групі В з командами Іспанії, Норвегії, Франції, Азербайджану, Угорщини, ПАР, Казахстану, Словаччини та Нідерландів, посіла третє місце в групі і вийшла в плей-офф. Тепер в 1/4-й Україна проведе зустріч з ще одним фаворитом-командою США. Чвертьфінал пройде 28 серпня.

За збірну України на цьому турнірі виступають Василь Іванчук, Антон Коробов, Юлія Осмак, Інна Гапоненко, Кирило Шевченко, Марія бідняк, Володимир Оніщук, Євген Штембуляк, Наталія Букса, Наталія Жукова, Віктор Матвішен, Надія Шпанко та ігор Ярмонов.

Довідка

Армагеддон-шахова партія, яка грається за особливими правилами і для виявлення переможця є додаткові умови. Право вибору кольору фігур визначається жеребом, а в разі нічиєї переможцем оголошується шахіст, який грав чорними фігурами. Таким чином, в ній обов’язково є виграв шахіст, і така партія гарантовано вирішує долю матчевої зустрічі, якщо попередні партії не виявили переможця.

Контроль часу для “Армагеддону” теж особливий, він може бути різним на різних турнірах. Наприклад, дається 5 хвилин білим і 4 хвилини чорним (оскільки білим треба обов’язково виграти, ця необхідність супроводжується форою за часом), з додаванням 3 секунд на хід кожному гравцеві, починаючи з 61-го ходу. Або, наприклад, 4 хвилини білим і 3 хвилини чорним, з додаванням 2 секунд на хід кожному гравцеві, починаючи з 1-го ходу.