Україна вперше в історії перемагає Іспанію

Збірна України після серії невтішних матчів нарешті змогла порадувати своїх уболівальників, несподівано обігравши збірну Іспанії 1: 0 в Києві на НСК “Олімпійському” в рамках четвертого туру Ліги Націй.

Після поразки від Німеччини 1: 2 Андрій Шевченко зробив декілька замін у складі. Одну вимушену – дискваліфікованого Малиновського замінив Євген Макаренко. І одну несподівану – Віктора Циганкова на фланзі змінив Олександр Зубков.

Матч почався досить важко для синьо-жовтої команди. Гості обклали ворота Бущана стандартами і небезпечними моментами, і фактично перші 45 хвилин наша збірна не переходила свою половину поля. І лише блискуча гра голкіпера київського “Динамо”, третього номера збірної (після Пятова і Луніна), дозволила утримати ворота на замку.

А ось після перерви Україна заграла так, немов її підмінили. Почали виникати моменти вже біля воріт воротаря Манчестер Юнайтед Де Хеа і один з них призвів до голу вийшов на заміну Віктора Циганкова.

Це перша перемога українців в семи матчах з іспанцями: до цього було п’ять поразок і нічия.

Збірна Іспанії всього лише другий раз за 41 матч програла збірній країни пострадянського простору. Першою з країн колишнього СРСР іспанців обіграла Грузія в 2016 році (1: 0). Росія в 1/8 фіналу ЧС-2018 обіграла Іспанію по пенальті, але основний час матчу закінчився з рахунком 1: 1.

У паралельному матчі нашої групи збірна Німеччини не змогла обіграти вдома збірну Швейцарії 3: 3.