Виїзд “Шахтаря” до “Реалу” став одним з найбільш “далеких” в Лізі чемпіонів [інфографіка]

“Шахтар”, з’їздивши за перемогою в Мадрид, провів один з найдальших виїзних матчів в сезоні Ліги чемпіонів 2020/2021. Про це повідомляє футбольний ресурс trollfootball.me

Донецький клуб подолав 3 369 кілометрів, щоб дістатися на гостьовий матч з “Реалом”. відповідно, 1 грудня така ж далека поїздка чекає і королівський клуб. Це другий показник в ЛЧ поточного сезону. Рекорд же встановлять “Краснодар” і “Севілья”, між якими 3 805 кілометрів. Також до трійки увійшла пара “Краснодар” – “Ренн”, 3 089 кілометрів.

В цілому гірники за груповий етап пролетять майже 8 000 км. Це другий показник серед 32 клубів, більше тільки у “Краснодара” – 9 840 кілометрів. “Динамо” подолає трохи більше 5 000 кілометрів. Найменше літати доведеться “Аяксу” – 1 870 кілометрів.

Самою мандрівної групою стане квартет Е ( “Севілья”, “Челсі”, “Краснодар” і “Ренн”) – 26 000 кілометрів на всіх. Найменше переміщатися будуть в групі D ( “Ліверпуль”, “Аякс”, “Аталанта” і “Мідтьюлланд”) – 10 000 кілометрів.

У групі “Шахтаря” з “Реалом”, “Інтером” і менхенгладбахської “Боруссією” (В) команди подолають близько 22000 кілометрів. У групі G “Динамо”, “Ювентус”, “Барселона” і “Ференцварош” налітають 16000 кілометрів.

Найближчі виїзди: “Баварія” – “РБ Зальцбург” – 115 кілометрів, “Боруссія” Дортмунд – “Брюгге” – 296 кілометрів, “Челсі” – “Ренн” – 393 кілометри.

В середньому кожна команда подолає 4 786 кілометрів.

Європейський рекорд самого далекого виїзного матчу був встановлений на груповому етапі Ліги чемпіонів 2015/16, коли “Бенфіка” на своєму полі перемогла “Астану” (2: 0) і зіграла внічию в Казахстані (2: 2). Обом командам довелося виконати найдовший шлях в історії єврокубків – 6 173 кілометрів в один бік.

“Реал” – “Шахтар”: як це було

Донецький “Шахтар” створив найгучнішу на даний момент сенсацію групового етапу Ліги чемпіонів. Гірники 21 жовтня в Мадриді обіграли “Реал”, фаворита групи. 13-разового володаря Кубка європейських чемпіонів. Звичайно, “вершковим” було важко без одного з лідерів – Серхіо Рамоса. Але чемпіони України приїхали в Мадрид взагалі без семи гравців основи!

Для “Шахтаря” це був 15-й старт у групі Ліги чемпіонів за 21 рік. За 6 разів команда починала виступи з перемог ( “Селтік”, “Базель”, “Партизан”, “Нордшелланд”, “Реал Сосьєдад”, “Наполі”) і поразок ( “Лаціо”, “Мілан”, “Рома”, ” порту “,” Реал “,” Манчестер Сіті “), двічі (” Атлетик “,” Хоффенхайм “) фіксувалася нічия. Тепер у гірників 7 стартових перемог: баланс позитивний, так і “Реалу” боржок повернули за одне з поразок у першому турі.

Приголомшити господарів натиском і швидким голом “Шахтарю” не вдалося, але на перерву гравці “королівського клубу” йшли ошелешеним: мало хто очікував побачити на табло рахунок 0: 3. На 29-й хвилині Тете відкрив рахунок з пасу Корнієнко. І тут же гірникам допоміг “Реал”: через 4 хвилини захисник господарів Варан в боротьбі з Дентіньо забив м’яч у власні ворота. На 42-й Соломон після красивої атаки і пасу п’ятою Тете зробив рахунок розгромним.

Для мадридського клубу це виявився гірший результат за підсумками першого тайму в домашній грі за весь час виступів у єврокубках. У три м’ячі “Реал” першу половину не програвав ніколи.

У перерві, який припав дуже до речі, Зідан струснув своїх підопічних У другому таймі “Реал”, який на початку матчу явно недооцінив суперника, кинувся в погоню, і вже через 8 хвилин Модріч відквитав один м’яч неберущімся ударом в “дев’ятку” з-за штрафний. Ще через 7 Вінісіус скоротив розрив до мінімуму – 2: 3.

Далі гірники, і це зрозуміло, грали з оглядкою на результат, намагаючись утримати переможний рахунок. І втримали! Команди при цьому обмінялися не зарахував через офсайд голами. Першим забив “Шахтар”, але положення поза грою було помітно і людському оку. А ось коли “Реал” на останній хвилині зрівняв рахунок, суддям знадобився відеоповтор VAR, і гол господарів таки був скасований.

Ця перемога “Шахтаря” – настільки ж несподівана і знакова, як і розгром, вчинений колись динамівцями Києва “Барселоні”.

Днем раніше київське “Динамо” стартувало в Лізі Чемпіонів з поразки на “Олімпійському” від “Ювентуса” – 0: 2. Незважаючи на непоганий в цілому футбол, господарі жодного разу не змогли забити італійцям.